Porady

Z odpowiednim przygotowaniem odpalisz zimą nawet starego Ursusa

Rolnictwo to duży i istotny obszar, który znacząco wpływa na stan polskiej gospodarki. Jest to także sektor niezwykle uzależniony od warunków pogodowych, a do tego – przez charakter pracy – wpisuje się w branżę sezonową. Latem, gdy zbiera się plony, a następnie sprzedaje, zysk może być bardzo wysoki, jednak kolejno w czasie zimy zarobek jest niemal nieosiągalny. Okresy zimowe są trudne dla rolników, a jednocześnie decydujące o kolejnych sezonach. Co można robić zimą, by jak najlepiej przygotować się na lato?

Utrzymanie sprzętów rolniczych zimą

Niezawodny sprzęt rolniczy to dla wielu rolników połowa sukcesu. Zima jest więc czasem, gdy można poświęcić się w pełni naprawie, konserwacji, oczyszczaniu wszelkich sprzętów, które po kilku miesiącach będą wykorzystywane podczas pracy na polu, w ogrodzie, sadzie czy plantacji. Jak się okazuje niekiedy Ursus przydaje się także zimą. O jakie maszyny rolnicze warto zadbać w tym okresie? Z pewnością należy rzucić okiem na:

 

  • części do traktorów,
  • części do ciągników,
  • części do pługów,
  • łańcuchy śniegowe (maszyny rolnicze przydają się także zimą),
  • łańcuchy do ciągników.

 

Dodatkowo warto sprawdzić stan narzędzi takich jak: kable rozruchowe do ciągnika, prostownik (prostownik z rozruchem) czy akumulator do ciągnika.

Maszyny rolnicze – naprawa, wymiana, części

Części do traktorów, części do pługów czy części do ciągników to duże inwestycje, które rolnik musi zrealizować, by podnieść efektywność swojej pracy w sezonie. Są jednak sposoby na nabycie wysokiej jakości produktów w relatywnie niskiej cenie. Dzięki giełdom czy internetowym sklepom rolniczym z zamiennikami jest to możliwe. Na stronach e-sklepów znajdują się propozycje części zamiennych do maszyn rolniczych, których jakość jest niemal równa oryginałom, a cena stanowczo niższa. W internecie dostępne są zamienniki pasujące do sprzętów takich marek jak Ursus czy Zetor. Warto prześledzić całą ofertę produktową dostępną na rynku, zanim zdecydujemy się na zakup części.

Dlaczego warto kupować zamienniki?

Największą zaletą zamienników jest oczywiście niska, nieporównywalna z produktami oryginalnymi cena. Dzięki coraz lepszej technologii, możliwe jest wykonywanie coraz doskonalszych zamienników, przy wciąż dużo niższych kosztach. Możliwość zakupu zamienników jest bardzo ważna dla rolników, dla których zakup nowych maszyn jest często zbyt obciążający finansowo. Na rynku zamienników (w internetowych sklepach rolniczych) można znaleźć m.in.: części do traktorów, pługów, ciągników oraz elementy takie jak akumulatory do ciągników, kable rozruchowe do ciągników prostowniki itp.

Z odpowiednim przygotowaniem odpalisz zimą nawet starego Ursusa

Z odpowiednim przygotowaniem odpalisz zimą nawet starego Ursusa

Odpowiednie przygotowanie maszyn rolniczych jest bardzo istotne. Świadomość, że nawet stary Ursus jest w każdej chwili gotowy do pracy i wykona ją efektywnie nawet zimą, daje rolnikom spokój i poczucie bezpieczeństwa o swoje gospodarstwo. Niezawodność urządzeń jest kluczowa w sektorach rynku, które i tak są w dużej mierze zależne od czynników zewnętrznych, takich jak sezon, temperatura, opady etc. Dbanie o maszyny rolnicze, regularna naprawa ubytków, wymiana części do traktorów czy innych pojazdów zwiększają szansę na sukces podczas zbiorów.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close