Porady

Sposoby wykorzystania ciągnika podczas zimy

Ciągniki są bardzo wszechstronnymi maszynami, które mogą pracować w każdych warunkach atmosferycznych i nawet najtrudniejszym terenie. Doskonale sprawdzają się również zimą. I to nie tylko w rolnictwie, ale również w wielu innych dziedzinach.

Zimowy pług lub posypywarka soli i piasku

Niewątpliwą zaletą współczesnych ciągników jest to, że wyposażone są w takie rozwiązania, które pozwalają na proste zamontowanie do nich urządzeń szybko zmieniających je w zimowe maszyny, przydatne nie tylko na wsi, ale również w mieście, na przykład do prac komunalnych. Mogą wtedy służyć jako zamiatarki, posypywarki soli i piasku lub urządzenia do wywożenia śniegu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować do nich pług spychający śnieg na boki lub odśnieżarkę przesypującą biały puch na dalsze odległości.

Warto zainwestować w zimowe opony

W zimowym wykorzystaniu ciągników pomaga także to, że mają one zwykle napędy na wszystkie koła i blokady mechanizmu różnicowego. Gdy nasz Ursus lub inny traktor intensywnie wykorzystywany jest zimą, można zaopatrzyć go również w łańcuchy śniegowe, kupić prostownik lub kable rozruchowe do ciągnika. Warto też zastanowić się nad wyposażeniem go w zimowe opony, ponieważ mają one wpływ nie tylko na bezpieczeństwo pracy, ale również skuteczność poruszania się w trudnym, zimowym terenie. „Zimówki” uchronią przed poślizgami lub nie dopuszczą do przewrócenia się pojazdu, gdy pracuje w miejscach, gdzie są wzniesienia albo zjazdy. Zimowe opony do ciągników sprawdzą się również w czasie deszczu, opadów śniegu, mrozów i odwilży. Ułatwią manewry traktorem. Zawsze także warto zadbać, a zimą szczególnie, o przeprowadzanie przeglądów eksploatacyjnych. Poza tym pamiętać trzeba o terminowej wymianie płynów oraz smarów i kontroli, w jakim stanie jest akumulator do ciągnika.

Taniej będzie na pewno w internetowym sklepie rolniczym

Przygotowanie ciągnika do zimowych zadań i jego eksploatacja w takich warunkach może być dość kosztowna. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie sposobu na kupno akcesoriów i części do ciągników w jak najniższej cenie. W firmowych sklepach lub autoryzowanych stacjach obsługi będzie to na pewno bardzo drogie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zasobów, które ma na swoich półkach internetowy sklep rolniczy. Magazyny takich sklepów są zawsze bogato wyposażone w akcesoria i części do traktorów. Nie brakuje także różnych elementów potrzebnych do zimowej pracy ciągników. Choćby części do pługów. Taki sklep rolniczy ma też części do ciągników produkowanych nie tylko w ostatnich latach, ale również do tych starszych roczników.

Sposoby wykorzystania ciągnika podczas zimy

Szybkie zakupy bez wychodzenia z domu

Internetowy sklep rolniczy to również duża wygoda dla jego klientów. Kupujący nie musi nawet wychodzić z domu, aby zamówić towar i będzie on dostarczony w ciągu kilkudziesięciu godzin na wskazany adres. Gdy jest niezgodny z tym, czego oczekiwaliśmy lub nie pasuje do naszej maszyny rolniczej, można go w ciągu kilkunastu dni oddać do takiego sklepu rolniczego bez specjalnego uzasadnienia.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close