Porady

Przechowywanie i konserwacja maszyn rolniczych w trakcie zimy

Zima w gospodarstwie rolnym często nie należy do najłatwiejszych. Kiedy temperatury spadają poniżej zera, użytkowanie maszyn, z których korzysta się cały rok jest utrudnione.

Kiedy ostatnie plony zostaną zebrane w sezonie, zaczyna się okres jesienno-zimowego przestoju. Wówczas warto dobrze spożytkować ten czas i wykorzystać go na konserwację maszyn rolniczych oraz przygotowanie się do sezonu kolejnego. Warto pamiętać o tym, że różnego rodzaju narzędzia czy maszyny podczas okresu letniego są dosyć mocno eksploatowane, dlatego też warto w wolnym okresie dobrze je konserwować, wymieniać części do traktorów, części do ciągników czy też części do pługów. Dzięki temu w kolejny sezon będzie można wejść z gotowym, przygotowanym sprzętem. Jest to istotne, bowiem wcześniejsze sprawdzenie naszego ekwipunku – maszyn czy narzędzi, pozwoli wyeliminować ewentualne uszczerbki i uszkodzenia. Korzystanie z maszyn, które przez okres zimowy nie zostały zabezpieczone w odpowiedni sposób może okazać się bardzo negatywne w skutkach, bowiem kiedy przychodzi okres zbiorów, wówczas cały sprzęt powinien działać nienagannie. W innym przypadku możemy narazić się na opóźnienia, co w konsekwencji może skutkować także poważnymi stratami finansowymi. Szczególnie jeśli nasze gospodarstwo produkuje na skalę masową. Wówczas jakiekolwiek opóźnienia mogą być dotkliwie odczuwalne. Warto w okresie zimowym pokusić się o dokładne przejrzenie maszyn rolniczychakumulatora do ciągnika, kabli rozruchowych czy też prostownika. Poszczególne części maszyn należy starannie oczyścić z błota czy piasku, tak aby kiedy nastanie okres zimowy, nasz sprzęt nie został zniszczony przez rdzę.

drewno

Okres zimowy w gospodarstwie rolnym to świetny czas na uzupełnienie braków sprzętowych i naprawienie wszelkich usterek

Okres zimowy w gospodarstwie rolnym to doskonały moment, aby także uzupełnić zapasy potrzebnych części czy narzędzi, z których będziemy mogli skorzystać już w nadchodzącym sezonie. To właśnie idealny czas, by zastanowić się co nam faktycznie może być potrzebne, jakie sprzęty wymagają zreperowania, naprawy czy wymiany poszczególnych części. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku może być możliwość skorzystania z internetowego sklepu rolniczego. W tym przypadku klient może liczyć na wybór produktów wśród bardzo szerokiego asortymentu. Dzięki temu można jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz czasu. Za pomocą dosłownie kilku kliknięć można zakupić najpotrzebniejsze części, wyposażenie, które może okazać się niezbędne, jak łańcuchy śniegowe, łańcuchy do ciągników czy prostownik z rozruchem. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że bardzo często w sklepach rolniczych online znajdziemy świetne zamienniki oryginalnych produktów. Ich odpowiedniki nie dość, że mają niższe ceny, to należy pamiętać, że cechują się także wysoką jakością, niewiele różniącą się od ich pierwowzorów. Dlatego też jeśli chcemy zapewnić sobie wysoką jakość usług, mieć dostęp do szerokiego asortymentu i za pomocą kilku kliknięć sprawić, że towar zostanie zamówiony, warto skorzystać z tej właśnie możliwości.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close