Porady

Pielęgnacja szyb w ciągniku podczas zimy

Szyba do ciągnika stanowi bardzo ważny element w całym wyposażeniu. To właśnie dzięki niej kierowca jest w dużym stopniu osłonięty przed wszędobylskim kurzem oraz przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Warto zatem dbać o nią, aby nie tylko spełniała swoje funkcje ochronne, ale również w żaden sposób nie ograniczała widoczności, która jest niezbędna podczas prac polowych.

Systematyczne usuwanie śniegu

Regularne usuwanie śniegu oraz lodu z powierzchni szyby może skutecznie zabezpieczyć ją przed dalszymi niepowołanymi skutkami mrozu. Do tego celu najlepiej używać skrobaczki, która będzie usuwała warstwy lodu. Należy jednak pamiętać, że skrobaczka to przedmiot, w który również trzeba zainwestować. Produkty za kilka złotych zazwyczaj charakteryzują się bardzo kiepską jakością, a w skrajnych przypadkach mogą nawet rysować powierzchnię szyby. W przypadku skrobaczek z wyższej półki szyba do ciągnika nie jest w żaden sposób poddawana rysowaniu. Profesjonalne skrobaczki kupuje się raz na kilka lat, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać jednorazowo więcej pieniędzy na produkt wysokiej jakości.

Zasłanianie szyby na noc

Jeżeli mamy możliwość schowania ciągnika na noc w garażu lub pod wiatą, powinniśmy rozważyć tę opcję. Mimo, że nasz sprzęt będzie miał kontakt z niskimi temperaturami, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie będzie on miał bezpośredniego kontaktu ze śniegiem lub mrozem. W takiej sytuacji warto również przykryć szybkę, chociażby zwykłym kocem, aby dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię szyby. Takie działania mogą znacząco wydłużyć żywotność naszej szyby, co z całą pewnością bardzo pozytywnie odbije się na zasobności naszego portfela w przyszłości.

Właściwy płyn do spryskiwaczy

Jednym z najlepszych sposobów na dbanie o szybę do ciągnika w trakcie zimy jest zapewnienie wysokiej jakości płynu do spryskiwaczy. Sam płyn ma oczywiście za zadanie odpowiednio wyczyścić szybę bez konieczności opuszczania kabiny. Jest to spore ułatwienie nie tylko podczas samej jazdy, ale również prac polowych. Warto na bieżąco sprawdzać poziom płynu do spryskiwaczy w naszym zbiorniku. Przed rozpoczęciem zimy należy go również zmienić na zimowy płyn do spryskiwaczy, aby nie zamarzł pod wpływem bardzo niskich temperatur i nadawał się do użycia podczas srogiej zimy.

Pielęgnacja szyb w ciągniku podczas zimy

Szyba do ciągnika wysokiej jakości

Pielęgnacja szyb do ciągnika to tylko część czynności, które należy wykonać, aby przedłużyć jej żywotność. Istotną rolę odgrywa również jakość wykonania takiej szyby. Rolnicy bardzo często zadają sobie pytanie, czy kupno oryginalnych szyb jest konieczne? Nie jest to obowiązkowe i jak najbardziej sprawdzą się w tym momencie popularne części zamienne. Za znacznie niższą cenę otrzymujemy produkt, który nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale również będzie nam towarzyszył przez co najmniej kilka lat.

Wybór szyby do ciągnika nie należy do łatwych zadań. Należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, zanim postanowimy dokonać transakcji. Warto w takich momentach pozyskać radę od doświadczonego eksperta w tym zakresie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close