Porady

Łańcuchy śniegowe do traktora – dlaczego warto je mieć?

Traktor to maszyna, która używana jest nie tylko wiosną czy latem. Bywają sytuacje, kiedy rolnik musi skorzystać z traktora także zimą. Nie jest to problemem jeśli zima jest łagodna. Inaczej może być kiedy spadnie śnieg. Wówczas poruszanie się traktorem może okazać się niemożliwe bez dodatkowej pomocy. Taką pomocą mogą być łańcuchy śniegowe. Warto jest zatem je posiadać.

Dla kogo łańcuchy śniegowe?

Jak wspomniano, czasem nawet zimą konieczne może być poruszanie się traktorem. Dotyczy to w szczególności tych rolników, którzy hodują bydło. Te musi być codziennie karmione. Oznacza to konieczność dowożenia paszy. W przypadku dużych opadów śniegu przejazd traktorem lub ciągnikiem może być utrudniony. Dlatego jedynym rozwiązaniem może być założenie łańcuchów śniegowych. Hodowcy bydła muszą również zadbać o transport mleka. Jeśli droga będzie zaśnieżona przyjazd ciężarówki po mleko może okazać się niemożliwe. Konieczne będzie jej holowanie z wykorzystaniem traktora. To możliwe może okazać się tylko w sytuacji, kiedy traktor wyposażony będzie w łańcuchy śniegowe.

Rodzaje łańcuchów śniegowych

Na rynku dostępne są różne modele łańcuchów śniegowych. Te podstawowe i najtańsze posiadają układ szczebelkowy. Są to łańcuchy śniegowe do ciągników, które swoim wyglądem przypominają sznurową drabinkę. Tę owija się wokół koła. Łańcuchy szczebelkowe wykonywane są z podłużnych ogniw, z drutu o okrągłym przekroju. Posiadają średnicę od 8 do 12 mm. Na rynku dostępne są także łańcuchy nieco bardziej zaawansowane. Posiadają dodatkowe wyposażanie, m.in. specjalne gryfy, które wcinają się w lód podczas jazdy. Mogą posiadać także kolce, które zdecydowanie zwiększają przyczepność kół. Co ważne, siatka łańcucha jest gęstsza. Dzięki temu sama jazda traktorem lub ciągnikiem jest dużo bardziej komfortowa. W przypadku bardzo srogiej zimy być może konieczne może okazać się zastosowanie jeszcze bardziej zaawansowanych łańcuchów śniegowych. Te posiadają dwuwarstwowe ogniwa.

traktor w zimie

Koszt łańcuchów śniegowych

Łańcuchy śniegowe dostępne są w różnych cenach. Najtańsze modele zakupić można już w cenie ok. 400 zł. Dobrym miejscem do ich zakupu jest internetowy sklep rolniczy. Przede wszystkim dlatego, iż w takim sklepie zawsze jest bardzo szeroka oferta produktów. Nie tylko łańcuchów, ale i innych części do traktorów czy ciągników. Jeśli ktoś chciałby zdecydować się na lepsze, dużo bardziej zaawansowane modele łańcuchów to liczyć musi się z większym wydatkiem. Ich koszt może sięgać ok. 2000 zł. Wybór łańcuchów uzależniony jest przede wszystkim od własnych potrzeb i oczekiwań.

Zakup łańcuchów śniegowych

Sklep rolniczy do najlepsze miejsce do zakupu łańcuchów śniegowych. Może być to oczywiście sklep internetowy. Wybór sklepu specjalizującego się w sprzedaży części do ciągników oznacza, iż łańcuchy z pewnością będą dobrze dobrane do posiadanej maszyny. Zakup sprzętu w sklepie internetowym ma jeszcze jedną zaletę. Nie trzeba specjalnie wyjeżdżać do sklepu. Zamówiony towar zostanie dostarczony pod wskazany adres. Jest to dość wygodne i komfortowe rozwiązanie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close