Porady

John Deere – te ciągniki nie zawiodą Cię zimą!

Hu, hu, ha, zima zła!” Chyba każdy człowiek i każda branża widzi w tej nieprzyjaznej porze roku mnóstwo minusów. Również rolnicy zauważają przykre konsekwencje pracy na polach w zimie, dlatego starają się umilić sobie pracę, przede wszystkim wyborem solidnego ciągnika rolniczego.

Kiedyś, to było…

Czasy, kiedy to koń, osioł czy wół ponad swoje siły pracują na polach przy uprawie różnego rodzaju roślin, minął już wiele lat temu (a przynajmniej można mieć nadzieję, iż miało to miejsce). Obecnie podstawowym narzędziem służącym do pracy na roli jest ciągnik rolniczy, tudzież traktor oraz kompatybilne z nim, wymienne elementy mające różne funkcje wykonujące niezbędne w sezonie prace. Od 1837, kiedy to John Deere rozpoczął pracę nad maszynami umożliwiającymi pracę pługiem w gęstej glebie preriowej, a nie tylko w sypkim podłożu minęło już nieco lat. Z tej racji firma nazwana na cześć tego amerykańskiego kowala miała szansę znacząco się rozwinąć, udoskonalając swoje maszyny, w tym ciągniki rolnicze. Dzięki pracy firmy John Deere, aktualnie słowo „ciągnik” nie niesie upokarzającego dla niektórych akcentu, lecz jest symbolem solidnie wykonanych maszyn, umiejących pracować długo i wydajnie. Niezawodność ciągników jest szczególnie istotna zimą, kiedy to ziemia jest twarda i zbita, zaś warunki atmosferyczne nie sprzyjają chęci długiego przebywania na zewnątrz.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając ciągnik?

Kierownictwo firmy z tradycjami nigdy, przenigdy nie pozwoli na to, by firma John Deere stała się symbolem kiczu i słabej jakości; wręcz przeciwnie – dlatego do produkcji każdego rodzaju maszyny promowanej przez firmę dokłada się wszelkich starań, by te spełniły oczekiwania użytkowników. Wśród ciągników, o których przede wszystkim jest tu mowa, wyróżnić można użytkowe, średnie oraz duże. Ilość koni mechanicznych w ciągnikach użytkowych to 55-125, w średnich 95-250, zaś w dużych to aż 210-620! Konie mechaniczne jako jednostka napędowa ma w maszynach rolniczych niepodważalne znaczenie dla osiągów tychże maszyn – nie wzbudza chyba wątpliwości, iż wyniki pracy zależą niejednokrotnie od tego, z jaką mocą pracuje silnik. Co zaś się tyczy silnika samego w sobie, to te (prawdopodobnie najważniejsze części pojazdu) w ciągnikach John Deere stanowią serce, o które jeśli się dba, potrafi służyć bez szwanku przez wiele, wiele lat.

Oprócz powyższego, jako cechy zapewniające niezawodność w zimie, wymienić trzeba to, że ciągniki John Deere w zależności od ich rodzaju dostosowane są do pracy w gospodarstwach rolnych, jak również w ofercie firmy znaleźć można te dedykowane pracy w gospodarstwach specjalistycznych. Zarówno duże, jak i bardziej kompaktowe w formie ciągniki John Deere charakteryzują się taką samą niezawodną mocą i radzą sobie z pracą nawet w niesprzyjających warunkach glebowych. Ponadto mają niepowtarzalną i charakterystyczną formę, zaś ich wyjątkowa widoczność sprawia, że praca nawet w trudnych warunkach pogodowych może być bezpieczna. Oprócz powyższego warto zauważyć, iż zintegrowane rozwiązania technologiczne, przyjazny interfejs i konsola CmmandARM pozwolą zapomnieć o trudach pracy – właściwie o jakich trudach?

 

John Deere - te ciągniki nie zawiodą Cię zimą!

Niezawodność przede wszystkim!

Pamiętać jednak należy, że pomimo oczywistych zalet ciągników firmy John Deere, wszystkim maszynom – nawet tak solidnym i radzącym sobie w trudnych zimowych warunkach, należy się troska. Wszelkie części wymienne dostępne są w rolniczych sklepach internetowych, porady zaś można zasięgnąć na stronie internetowej czy magazynie „Skiba”. Nie wolno zapominać o przeglądach technicznych i ogólnym dbaniu o maszyny – bez tego najsolidniejsze konstrukcje mogą ulec zniszczeniu.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close