Porady

Jak zadbać o klasyczny sprzęt rolniczy Ursus?

Nie ulega wątpliwości, że Ursus C-330M, będący zmodernizowaną wersją swojego protoplasty – czyli ciągnika Ursus C-330, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i jednocześnie popularnych produktów fabryki Ursus. Przyczyniła się do tego doskonale przemyślana konstrukcja obu wyżej wymienionych pojazdów rolniczych. Zwłaszcza, że wprowadzane sukcesywnie od roku 1986 zmiany przyczyniały się generalnie do poprawy i tak już doskonale spisującego się traktora. W wyniku zmian i unowocześnień zwiększyła się prędkość nowego produktu lepsza od poprzednika o około 8 procent. Zainwestowano także w poprawę żywotności uszczelek układu hydraulicznego maszyny. Zmodyfikowano mechanizm hamulcowy, poprawiono żywotność łożysk zastosowanych w pojeździe. Zwiększono też moc silnika do 31 koni mechanicznych. Od roku 1988 poprawiła się też instalacja elektryczna. W roku 1989 wprowadzono silnik o zmniejszonym zużyciu paliwa.

Biorąc powyższe pod uwagę, nic dziwnego, że nikt spośród szczęśliwych posiadaczy ciągnika Ursus C-330M nie chce się z nim dobrowolnie rozstawać. Pojazd ten doskonale bowiem spisuje się w pracach gospodarskich do dnia dzisiejszego. Z powodzeniem może  być nadal stosowany jako ciągnik rolniczy i solidna maszyna do transportu ciężkich czy wielkogabarytowych przedmiotów – co często zdarza się w czasie prac na gospodarstwie rolnym. Mimo, że sam Ursus C-330M nie będzie na pewno tak modnym i komfortowym rozwiązaniem jak najnowsze projekty amerykańskich producentów, – przy odrobinie chęci i dobrej woli pokaże na co go stać. w małym lub średnim polskim gospodarstwie rolnym. Dlatego każdy rolnik użytkujący ten sprawdzony i wiekowy pojazd pragnie możliwie jak najbardziej przedłużyć jego życie. Jest to bowiem maszyna oferująca nadal doskonały stosunek ceny do jakości.

Jak poprawić żywotność sprzętu rolniczego? Ursus C-330M – części w sklepie internetowym

Nic prostszego. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma dostęp do sieci internet. Tam na zainteresowanych tematem czeka niejeden internetowy sklep rolniczy. Dzięki możliwości korzystania w wirtualnych sklepów, skupów czy giełd sprzętu rolniczego bez trudu znajdziemy Ursus C-330M – części w sklepie internetowym. W takim miejscu doświadczeni sprzedawcy pomogą wybrać najbardziej odpowiednią opcję zgodną z naszymi faktycznymi zapotrzebowaniami.

zima

Dzięki temu, że dzisiaj bardzo łatwo każdy wszystkie części zamienne znajdzie w sieci, żywot starych maszyn rolniczych jest bezpieczny. Nie potrzeba martwić się na zapas, że maszyna ulegnie awarii, której nie będziemy mogli naprawić, Kupując w internetowych sklepach rolniczych będziemy mogli zgromadzić zapas tanich części zamiennych, które przedłużą nam żywotność naszych wysłużonych ciągników.

Z uwagi na fakt, że starsze modele wywodzące się ze stajni Ursusa cechują się prostą konstrukcją i zastosowaniem niezbyt skomplikowanych rozwiązań technologicznych, praktycznie każdy znający się na sprzęcie rolnik będzie w stanie samodzielnie zadbać o wymiany podzespołów czy drobne naprawy swojego sprzętu.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close