Maszyny

Władmirec T-25 spisuje się nawet zimą!

Ciągniki rosyjskiej marki Władimirec są często spotykane na polskiej wsi. Zwłaszcza model T-25, który jest bardzo podobny do rodzimego Ursusa C-330, jeśli chodzi o parametry techniczne. Traktor ten nadaje się do pracy zarówno w gorące lato, jak i w mroźną zimę. Dlatego wyjątkowo chętnie wykorzystywany jest w tych rejonach kraju, gdzie warunki atmosferyczne są wyjątkowo trudne.

Solidna konstrukcja

Rosyjski ciągnik rzadko się psuje. Przede wszystkim dlatego, że wyposażony jest w niezawodny silnik o pojemności 2 litrów i mocy w okolicach 25-31 koni mechanicznych, chłodzony powietrzem. Motor jest bardzo ekonomiczny, nawet przy ciężkiej pracy zużywa maksymalnie 2 litry oleju napędowego na motogodzinę. Jeśli coś ulegnie awarii, to części zamienne sprzeda nam praktycznie każdy sklep rolniczy. Władimirców w służbie jest bowiem wciąż bardzo dużo, dlatego punktom handlowym opłaca się nadal zamawiać i sprzedawać części do nich pasujące. W pracach zimowych bardzo pomaga równomierne rozłożenie mas traktora, a także dobrze działająca blokada mostu napędowego. Sprawia to, że Władimirec T-25 wyjątkowo rzadko zakopuje się, nawet w przypadku jazdy po bardzo głębokim śniegu. Skrzynia biegów posiada aż 8 przełożeń do przodu (oraz 6 do tyłu), co umożliwia optymalne dobranie obrotów silnika do prędkości jazdy. Znacznie ułatwia to holowanie ciężkich przyczep w górzystym terenie, gdzie również spotykane są najbardziej srogie zimy w kraju. Nie da się więc ukryć, że maszyna ta jest wręcz stworzona do pracy w tak ciężkich warunkach, podobnie zresztą jak większość rosyjskiego sprzętu z czasów jej produkcji.

Łatwość naprawy

Jeżeli w naszym Władimircu cokolwiek ulegnie uszkodzeniu, naprawę możemy bez problemu wykonać samodzielnie. Części do traktorów tego typu dostaniemy praktycznie wszędzie, a instrukcje napraw i dokładne schematy całego ciągnika znajdziemy w sieci. Jeżeli jakichś elementów nie jesteśmy w stanie kupić w naszej okolicy, to na pewno będzie je posiadał internetowy sklep rolniczy. Znajdziemy tam części zamienne, których jakość będzie taka sama jak oryginałów. Dodatkowo będą one dostępne w atrakcyjnych cenach, co sprawi że zaoszczędzimy nieco środków finansowych. Warto jednak nadmienić, że serwisowanie Władimirca jest bardzo tanie, z uwagi na niewielką cenę wyjściową części. Natomiast dzięki samodzielnie wykonywanym naprawom zaoszczędzimy też sporo pieniędzy na mechanikach.

części do T25

Maszyny rolnicze tego typu można zreperować szybko i łatwo, co ma ogromne znaczenie w przypadku wykonywaniu prac zimą, przy niskich temperaturach. Dostęp do praktycznie wszystkich podzespołów jest bardzo łatwy, nie ma konieczności kładzenia się w śniegu i błocie pod ciągnikiem lub podnoszenia go.

Trzeba przyznać, że ciągniki Władimirec T-25 będą stałym obrazem polskich wsi jeszcze przez długie lata. Spisują się w każdych warunkach atmosferycznych, dają sobie doskonale radę w trudnym terenie i dużych mrozach. Ich silniki są ekonomiczne, części do ciągników tej marki są wyjątkowo tanie, a naprawy łatwe do wykonania samodzielnie, bez pomocy zakładów mechanicznych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close