Maszyny

Kompaktowe ciągniki przydatne podczas zimy

Praktycznie w każdym gospodarstwie ciągniki to najbardziej wszechstronne i podstawowe maszyny rolnicze. Mogą służyć nie tylko do prac polowych i transportu, ale spełniać również wiele innych funkcji. Przydają się również w leśnictwie, sadownictwie i gospodarce komunalnej. Więc domeną ciągników nie jest tylko wieś. W mieście również mają swoje zastosowanie. Wystarczy wymienić przemysł lub budownictwo.

Poza tym każda szanująca się firma produkująca ciągniki ma w swoje ofercie również kompaktowe maszyny, które, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz niską masą. To pozwala im pracować na małej powierzchni i na podłożach o niskiej nośności. Takie ciągniki są również bardzo zwrotne, co też ma także ogromne znaczenie. Na przykład, gdy trzeba się udać w trudno dostępny terenie lub zimą, kiedy manewry są ograniczone zalegającym śniegiem. W tym też czasie wjazd ciężkiego sprzętu w niektóre miejsca nie jest możliwy, ponieważ podmokły po zmianach pogody teren, potrafi unieruchomić maszyny o dużej wadze.

Pług albo posypywarka

Ciągniki kompaktowe szczególnie zimą doskonale nadają się do obsługi terenów zielonych w tym równie boisk lub stadionów i sprawdzają się świetnie w pracach komunalnych, choćby odśnieżaniu dróg lub chodników zarówno na wsi, jak i w miastach. Choćby tylko z tego powodu, że oprócz ekonomicznego silnika, praktycznie każdy ciągnik kompaktowy ma również napęd na cztery koła i blokadę mechanizmu różnicowego. Posiadają one tylne podnośniki oraz wyjścia hydrauliczne, dzięki którym można do nich podłączyć między innymi przyczepkę, zamiatarkę, ładowarkę czołową czy posypywarkę soli i piasku. Mogą również służyć jako pług.

Gdy taki traktor kompaktowy wykorzystywany jest zimą, warto kupić do niego łańcuchy śniegowe i zaopatrzyć się w prostownik lub kable rozruchowe do ciągnika. A przed tą trudną dla wszelkich maszyn porą roku wykonać przegląd eksploatacyjny. Wymienić olej, płyny i zużyte podzespoły oraz sprawdzić akumulator do ciągnika.

zima odśnieżanie

Taniej w internecie

Przed taką czynnością warto poszukać sposobu na kupno jak najtańszych części do ciągników. W firmowych sklepach lub autoryzowanych stacjach obsługi są one zwykle bardzo drogie. Lepiej więc zainteresować się ofertą, którą dysponuje internetowy sklep rolniczy. W jego magazynach zawsze znajdzie się bogatą gamę akcesoriów, części do ciągników i części do pługów. Taki sklep rolniczy posiada także na swoich regałach części do maszyn rolniczych produkowanych obecnie lub kilka lat temu. Można również kupić podzespoły do maszyn wyprodukowanych wcześniej.

Internetowy sklep rolniczy będzie zawsze tańszy od stacjonarnego. Poza tym posiada szeroki wybór zamienników, które wytrzymałością i jakością nie odbiegają od oryginalnych, a ich ceny są bardzo atrakcyjne.

Każdy, dobry internetowy sklep rolniczy ma intuicyjną obsługę. Natomiast przed zakupem, gdy są jakieś wątpliwości, można skorzystania z pomocy doradcy. Zadzwonić do niego lub zrobić to mailowo. Zaopatrywanie się w takim sklepie rolniczym daje także sporo dodatkowych uprawnień. Towar można zwrócić w czasie kilku tygodni. Oszczędza się też czas. Aby coś zamówić nie trzeba nigdzie jeździć, a towar zostanie dostarczony na wskazany adres.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close