Maszyny

Ciągnik z pługiem śnieżnym do prac rolniczych i komunalnych

Ciągniki kojarzą się głównie z rolnictwem, ale są przecież wykorzystywane w wielu innych dziedzinach życia i gospodarki. Doskonale sprawdzają się między innymi w budownictwie, pracach leśnych i robotach komunalnych. Również tych wykonywanych zimą. Na przykład po zamontowaniu do nich pługu śnieżnego.

Współczesny Ursus lub traktor innej marki to maszyny bardzo uniwersalne. Na pracę w trudnych warunkach zimowych pozwalają nowoczesne rozwiązania stosowane w ciągnikach. Chodzi między innymi o wyposażanie ich w napędy na cztery koła i blokady mechanizmu różnicowego. Gdy pada śnieg lub pojawia się gołoledź wpływają one nie tylko na funkcjonalność tych maszyn, ale i bezpieczeństwo ich pracy. Bez tych technologii wiele robót leśnych lub komunalnych byłoby niemożliwych do wykonania.

Łańcuchy i zimówki

Drugim elementem pozwalającym na zimowe wykorzystanie ciągnika są takie rozwiązania techniczne, które umożliwiają szybkie i proste zamontowanie do nich dodatkowych urządzeń. Bez kłopotów zmienią traktory w zamiatarki, posypywarki soli i piasku lub urządzenia do wywożenia śniegu. Nie ma problemu, aby zamontować do nich pług spychający śnieg na boki lub odśnieżarkę odrzucającą biały puch na kilka metrów dalej. Taka funkcjonalność i uniwersalność sprawia, że zimą ciągniki mogą pracować zarówno w mieście jak i na wsi.

Aby robota w czasie tej czasami trudnej pory roku była jeszcze łatwiejsza i przebiegała bez przykrych niespodzianek, warto kupić też wcześniej łańcuchy śniegowe, prostownik lub kable rozruchowe do ciągnika. Wtedy nasz Zetor lub Ursus będzie przygotowany na każdą zimową ewentualność. Można też zastanowić się nad wyposażeniem go w opony zimowe do ciągnika. Mają one bardzo pozytywny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwo pracy i umożliwiają lepsze poruszanie się w trudnym, zimowym terenie. „Zimówki” mogą uchronić od poślizgów, pozwolą na wjazd na wzniesienie lub zjazd. A na płaskim terenie na pewno nie zaszkodzą, gdy pada deszcz, śnieg, jest mróz lub pojawiły się roztopy. Zimą trzeba też pamiętać o obowiązkowych przeglądach, terminowej wymianie płynów i smarów oraz sprawdzaniu, czy odpowiednie parametry ma akumulator do ciągnika.

Ciągnik z pługiem śnieżnym do prac rolniczych i komunalnych

Ta sama jakość, ale niższa cena

Aby zimowa eksploatacja ciągnika nie spustoszyła portfela, lepiej omijać z daleka firmowe sklepy lub autoryzowane serwisy sprzedające części do traktorów. Zawsze znacznie tańsza od każdego sklepu stacjonarnego będzie oferta, którą ma internetowy sklep rolniczy. W magazynach sklepów online znajduje się szeroka gama nie tylko części do ciągników, części do pługów, ale również można tam zaopatrywać się w to, czego potrzebują także inne maszyny rolnicze.

Internetowy sklep rolniczy to miejsce, gdzie kupi się podzespoły nie tylko do ciągników sprzed kilku lat, ale również z dawniejszych roczników. Dodatkowo wydatki można zmniejszyć korzystając z oferty tak zwanych zamienników, które ma każdy taki sklep rolniczy w sieci. Zamienniki są takiej samej jakości i trwałości jak oryginalne części do ciągników rolniczych, ale jednocześnie znacznie mniej trzeba na nie wydać.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close