Części

Opony zimowe do ciągników. W jakich sytuacjach są niezbędne?

W każdym pojeździe, również w ciągniku opony, to jeden z ważniejszych elementów zawieszenia. Dlatego trzeba zadbać, aby były w dobrym stanie. Czasami również warto wyposażyć traktor w „zimówki”.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Opony są jedynym elementem bezpośrednio łączącym zawieszenie pojazdu z nawierzchnią, po której się on porusza. To z tego powodu tak wiele od nich zależy. Nie tylko jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, ale również skuteczność poruszania się szczególnie w trudnym terenie. A przeważnie w takim pracują ciągniki, które muszą sprostać podłożu często pełnym piachu, błota i kamieni. Nie ułatwiają im zadania również zmienne warunki atmosferyczne. Deszcz, śnieg, przymrozki i odwilże powoduje, że opona, jej skład decydujący o większej lub mniejszej miękkości mogą mieć znaczenie dla prawidłowej i skutecznej pracy ciągnika. Ma na nią wpływ również struktura i stan bieżnika. Dlatego też, gdy ciągnik jest bardzo mocno eksploatowany zimą, na przykład do transportu lub odśnieżania warto zastanowić się nad kupnem do niego opon zimowych, które na pewno ułatwią poruszania się takim pojazdem. Zapobiegną poślizgowi lub uchronią przed przewróceniem się, gdy na przykład jest on wykorzystywany w terenie, na którym można natknąć się na wzniesienia i zjazdy.

Zimowe opony do ciągnika pomogą również kierowcy, gdy musi on pracować w miejscach o niewielkiej powierzchni, gdzie manewry są skomplikowane i muszą być precyzyjne, aby nie uszkodzić nie tylko ciągnika, ale również tego, co znajduje się wokół. Gdy traktor jest eksploatowany zimą warto także wyposażyć go w łańcuchy śniegowe, zaopatrzyć się w prostownik lub kable rozruchowe do ciągnika. Nie zaszkodzi kupić łopaty do śniegu. Zawsze też należy przeprowadzić przegląd eksploatacyjny maszyny. Powymieniać zużyte płyny, sprawdzić oleje i smary oraz skontrolować stan akumulatora do ciągnika.

łańcuchy śniegowe

Wszystko można kupić przez internet

Aby jednak te wszystkie wydatki nie nadszarpnęły zbytnio budżetu, należy przedtem zorientować się gdzie można najtaniej zaopatrzyć się akcesoria i części do traktora. W firmowych sklepach lub autoryzowanych stacjach obsługi będą one na pewno drogie. Dlatego warto wybrać możliwość zakupów przez internetowy sklep rolniczy. W jego magazynach jest  zawsze do wyboru bogata oferta opon we wszystkich rozmiarach i do praktycznie wszystkich maszyn rolniczych. Na półkach nie brakuje również akcesoriów i części do ciągników oraz dodatkowych urządzeń, w które można je wyposażyć. Choćby części do pługów śnieżnych często montowanych zimą do traktorów. Poza tym taki sklep rolniczy ma części nie tylko do maszyn rolniczych produkowanych w ostatnich latach, ale i znacznie wcześniej.

Zamienniki są tańsze

Zakupy przez internetowy sklep rolniczy mogą być jeszcze tańsze również z tego powodu, iż posiada on zawsze bogatą ofertę tak zwanych zamienników. To akcesoria i podzespoły do ciągników i maszyn rolniczych, które nie są wytwarzane przez producenta sprzętu, ale zajmują się tym inne wyspecjalizowane warsztaty lub zakłady. Ich cena jest o wiele niższa niż oryginalnych części, natomiast taka sama jest ich trwałość i jakość.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close