Części

Akumulator 12V do ciągnika – specyfikacja

Dobry i wydajny ciągnik potrzebuje do swojej pracy odpowiedniego akumulatora. Takie właśnie są akumulatory 12V. Co je cechuje? Przede wszystkim bardzo solidna konstrukcja. Dzięki temu akumulator jest wytrzymały i co ważne, daje pewność pełnej mocy rozruchowej nawet w okresie zimowym przy niskich temperaturach. Co jeszcze warto wiedzieć o akumulatorach 12V stosowanych w ciągnikach?

Niezawodność akumulatorów 12V

Przede wszystkim śmiało można powiedzieć, że akumulator 12V do ciągnika cechuje wysoka niezawodność. To właśnie ze względu na swoją bardzo dużą wydajność akumulatory te cieszą się tak dużą popularnością wśród rolników. Nie da się bowiem ukryć, że akumulator 12V to gwarancja konkretnej dawki mocy dla ciągnika. Dlatego też tego typu akumulatory wykorzystywane są w ciągnikach, ale i innych maszynach rolniczych, które pracują w dość ciężkich warunkach i przez długi czas. Jeśli o inne maszyny rolnicze chodzi, to akumulatory 12V stosowane są również choćby w kosiarkach. Wydajność oraz długotrwałość to dwie główne cechy, które charakteryzują akumulatory 12V. Co ważne, na rynku dostępne są akumulatory 12V o różnych pojemnościach. Mowa tu o pojemności 74Ah oraz o pojemności 110Ah. To standardowe wersje tego typu akumulatorów. Jednak dużo bardziej wymagający rolnicy mogą sięgnąć po akumulatory 12V o znacznie większej mocy. Urządzenia te dostępne są bowiem również o pojemności 170Ah oraz 180Ah. Taki akumulator 12V do ciągnika poradzi sobie w naprawdę najcięższych warunkach pracy. Zastosowanie tego typu akumulatorów to gwarancja uniknięcia problemów związanych z przestojem w pracy. Każda praca w polu przebiegnie sprawnie i efektywnie.

Akumulatory 12V w ciągnikach

Jak wspomniano, akumulatory 12V ze względu na swoją bardzo dużą moc wykorzystywane są głównie w ciągnikach rolniczych. Głównie ze względu na wymienione już korzyści jakie wiążą się z korzystanie właśnie z tego rodzaju akumulatora. To pewność wysokiej i nieprzerwanej mocy. Podczas prac rolniczych, zwłaszcza w sezonie, jest to niezwykle ważne. Każda awaria akumulatora, problemy z uruchomieniem jego silnika lub niemożliwość jego uruchomienia to przerwa w pracach. To bezpośrednio generuje dodatkowe, często niemałe, koszty. Nie może zatem dziwić, że rolnicy chcąc uniknąć takich niedogodności sięgają właśnie po wydajny akumulator 12V do ciągnika.

akumulator 12V

Zakup akumulatora 12V

Na rynku dostępne są różne akumulatory 12V. Ważne jest, aby przy zakupie nie kierować się jedynie ceną. W tym przypadku postawić należy przede wszystkim na wysoką jakość. Dlatego najlepiej akumulator kupować w sprawdzonym sklepie rolniczym, który oferuje urządzenia renomowanych producentów. Dobrym rozwiązaniem będą zakupy w internetowym sklepie rolniczym. To możliwość zakupu akumulatora 12V wysokie jakości w bardzo korzystnej i atrakcyjnej cenie. Każda duża maszyna rolnicza potrzebuje odpowiedniej dawki mocny. Nie można zatem zbytnio oszczędzać na zakupie akumulatora. Tym bardziej, że najczęściej jest to zakup na wiele lat. Chyba, że kupi się akumulator niskiej jakości. Wówczas nie może dziwić jeśli do jego awarii dojdzie już po jednym sezonie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close