Bez kategoriiPorady

Siedzenie pneumatyczne do traktora — czy warto?

Osoby wykonujące pracę fizyczną szczególnie narażone są na dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa czy pleców. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele, a głównym czynnikiem są trudne warunki oraz nieodpowiednia pozycja podczas wielogodzinnego wypełniania obowiązków. Szczególnie narażeni na problemy z kręgosłupem są rolnicy. Spędzają oni wiele godzin w traktorach, często garbiąc się na niewygodnych siedzeniach. Co więcej, narażeni są na wibracje oraz drgania spowodowane nierówną powierzchnią. Odpowiedzią na te problemy może być pneumatyczne siedzenie do traktora. Czy warto inwestować w to rozwiązanie?

Dlaczego warto wybrać siedzenie pneumatyczne do traktora?

Jeżeli jesteś rolnikiem i nadal zastanawiasz się, czy warto zainwestować w siedzenie pneumatyczne, odpowiedź jest jedna: zdecydowanie tak. Takie rozwiązanie to wiele istotnych korzyści. Jakich?

  • Komfort pracy. Jest to najważniejszy aspekt. Najlepszej jakości siedzenia pneumatyczne są zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić rolnikom ich ciężką pracę. Istotne jest tutaj dopasowanie siedzenia do indywidualnych upodobań oraz sylwetki. Mają one też z reguły możliwość ustawienia na wybraną wysokość oraz dostosowanie ich do naszej wagi. Ważne, aby posiadały również regulację podłokietników. Wiele modeli posiada też dostosowanie do sylwetki względem odchylenia oparcia, a także przesuwania go w tył i w przód. Bardziej zaawansowane siedzenia oferują nam również ustawianie ich w lewo lub w prawo.
  • Bezpieczeństwo. Mówiąc o bezpieczeństwie, nie mamy tu na myśli jedynie bezpieczeństwa rolnika w kwestii upadku z maszyny. W tym przypadku istotne jest przede wszystkim zdrowie. Siedzenie pneumatyczne do traktora przeciwdziała wszelkim urazom kręgosłupa podczas wykonywanej pracy. Amortyzuje uderzenie pleców o oparcie w momencie podskakiwania na nierównym terenie, podczas przejazdu po dziurach czy nierównych drogach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze siedzenia pneumatycznego do traktora?

Decydując się na wybór odpowiedniego siedzenia, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę jego możliwości dostosowania do naszej sylwetki oraz jakość wykonania. Niezwykłą popularnością w ostatnich latach cieszy się pneumatyczne siedzenie Ursus. Producent oferuje nam bowiem szereg rozwiązań, przydatnych dla każdego rolnika. Co wziąć pod uwagę wybierając konkretny model?

  • Wielkość ciągnika. Siedzenia Ursus występują w wielu wariantach, dlatego decydując się na konkretny model, sprawdź, do jakich ciągników jest on przeznaczony.
  • Amortyzacja siedzenia w ciągniku. Dla podniesienia komfortu pracy warto, aby siedzenie było wyposażone w amortyzację. Funkcja ta pozwoli na dostosowanie akcesoriów do potrzeb konkretnego kierowcy.
  • Podłokietniki i zagłówek. Są to dodatkowe akcesoria, które podniosą komfort każdej pracy. Umożliwiają bowiem odciążenie konkretnych partii kręgosłupa.
  • Wychylanie siedziska na boki. Ważną funkcją jest także automatyczna zmiana położenia siedzenia wtedy, gdy maszyna znajduje się na płaskim podłożu. Wykorzystywana jest ona najczęściej na górzystych polach oraz nasypach.
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close